top of page

Alacak Takip ve
Tahsilat Desteği

Hiç Yapılmayan Satış,

Tahsil Edilemeyen Satıştan

İYİDİR

Alacak Takibi
Alacak Takip ve Tahsilat Hiz.: Hoş Geldiniz

Alacak Takip ve Tahsilat Desteği Bir FACTORING İşlemi DEĞİLDİR ve
Hiçbir Şekilde Tahsilat Taahhüdü İçermez

Söz senettir

Herhangi bir teminat olmaksızın KARŞILIKLI GÜVENE DAYALI olarak VADELİ SATIŞ YAPAN İŞLETMELERİN, müşterilerinden olan alacaklarının takibi ve tahsilat hizmetlerine, FinansAnalist tarafından destek verilebilmektedir.

Bu hizmet, vadeli alacaklarıyla ilgili takip ve tahsilat süreçlerinin, MÜŞTERİ İLİŞKİLERİ ve MEMNUNİYETİNİN zarar görmemesi adına, kendileri haricindeki bir kuruluş tarafından yürütülmesini talep eden işletmelere büyük kolaylıklar sağlar.

Müşteri Memnuniyeti
Logo.png

FinansAnalist tarafından verilmekte olan bu hizmet, talep eden tüm işletmelere sunulabilmekle birlikte,
özellikle müşterileriyle (üye, öğrenci, kursiyer, hasta, danışan vb) özel bir bağı olan işletmeler ve serbest meslek mensupları tarafından sıklıkla kullanılmaktadır.

Alacak Takip ve Tahsilat Hiz.: Hoş Geldiniz

Çalışma Yöntemi

Logo.png

Borçlu Müşteri Listesinin Temini

İşletme yöneticileri tarafından tüm borçlu müşterilerin, Adı Soyadı ve İletişim Bilgileriyle, Borç Tutarları ve Ödeme Vadelerinden oluşan BORÇLU MÜŞTERİ LİSTESİ FinansAnalist ekibine iletilir.

Logo.png

Borçlulara Mesaj Gönderimi

FinansAnalist tarafından, tüm borçlu müşterilere satış anında kararlaştırılan ödeme vadelerinden 2-3 gün önce SMS ve/veya e-mail olarak “Ödeme Hatırlatma” mesajı gönderilir.

Logo.png

Borç Ödemeleri İşletme Hesabına

FinansAnalist tarafından yapılacak tüm bildirimlerde, Borçlu Müşterilerin Vadesi Gelen Ödemelerini İŞLETME KASASI VEYA BANKA HESAPLARINA YAPMASI gerektiği bilgisi verilir. 

​(FinansAnalist kesinlikle işletme adına tahsilat veya ödeme yapmamaktadır.)

Logo.png

Tekrarlayan Ödeme Hatırlatmaları

Yapılan bildirimlere rağmen ödemesini yapmayan müşterilerle FinansAnalist tarafından telefon görüşmesi yapılarak yeni bir ödeme vadesi kararlaştırılır ve yeni ödeme vadesinden 2-3 işgünü öncesinde tekrar hatırlatma mesajı gönderilir.

Logo.png

İşletme Yönetimine Raporlama

Tüm hatırlatma ve görüşmelere rağmen ödemesini yapmayan müşteriler, kaç defa ödeme sözü verdiği ve görüşme detaylarıyla birlikte işletme yönetimine raporlanır. 

Logo.png

İşletme Yönetiminin Talimatları

İşletme yönetiminin vereceği karar doğrultusunda FinansAnalist tarafından, borcunu ödemeyen sözkonusu müşterilerin telefonla aranmasına devam edilir veya sözkonusu alacak bizzat işletme yönetiminin inisiyatifine bırakılır.

FinansAnalist tarafından BORÇLU MÜŞTERİLERLE yapılan görüşmelerde, sözkonusu iletişimin, İşletmeyle imzalanmış olan, “Alacakların Takip ve Tahsiline Yönelik Hizmet Alım Sözleşmesi” gereğince yapıldığı bilgisi verilmektedir.

bottom of page